Wszystkie wpisy, których autorem jest Dorota Łukaszuk

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku pamiętali o naszych podopiecznych uczniowie ze szkoły w Mrokowie. Dzieci z młodszych klas przygotowały przedstawienie dedykowane Babciom i Dziadkom.  Śpiewały piosenki i tańczyły.

Wszyscy w dużym skupieniu oglądali i słuchali przedstawienia.

Kot Matylda też słuchała przedstawienia w pierwszym rzędzie.

Na koniec wszyscy seniorzy otrzymali własnoręcznie przez dzieci zrobione kwiaty z kolorowego papieru.

Kolędowanie 2018

Jak zawsze przed świętami spotkaliśmy się z rodzinami i przyjaciółmi na wspólne kolendowanie.  Podobnie jak w poprzednich latach odwiedziła nas młodzież ze szkoły w Mrokowie. Przy akompaniamencie gitary  niezastąpionego pana Włodka prześpiewaliśmy nasz śpiewnik  dwa razy.

 

 

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, piękne życzenia i prezenty przygotowane przez uczniów .

Prace twórcze

Korzystając z pięknej  jesieni nasi podopieczni stworzyli  prace zainspirowane kolorowymi liśćmi nazbieranymi w naszym ogrodzie.

Wszystkie prace trafiły na specjalną tablice wystawową przy głównym wejściu.

 

Widać na nich kształty liści i kolory jesieni.

 

Wszystkie prace są przymocowane do tablicy samodzielnie zrobionymi magnesikami również zainspirowanymi złota polska jesienią.

Prawie jak Van Gogh

W warsztacie plastycznym mierzymy wysoko! Postanowiłyśmy stworzyć dzieło na miarę mistrzów. Za inspirację posłużył obraz Vincenta Van Gogha ”Gwiaździsta noc” namalowany niedługo po traumatycznych przeżyciach, których skutkiem było słynne obcięcie ucha. Oryginał wykonany został w technice olejnej, nasza „Gwiaździsta noc” będzie płaskorzeźbą wykonaną z gliny rzeźbiarskiej pokrytej akrylem. Kilka godzin pracy za nami, efekty już widoczne. Na pierwszą publiczną prezentację zapraszamy do Galerii Sekwoja w marcu 2018r.
Katarzyna Kowalczyk