Święto Babci i Dziadka

Dzień dziadka i babci, dzień to jest wspaniały
Bo  zmusza wnuczęta aby pamiętały,
Ze trzeba życzenia im najlepsze złożyć
By mogli w radości stu lat przy nas dożyć
Życzymy wiec zatem zdrowia naszym dziadkom
By się nie dawali nadchodzącym latkom
I z uśmiechem w przyszłość patrzyli codziennie
Miłością serc naszych bogaci niezmiennie

 

Przygotowania do świąt

Dobre Elfy , które na co dzień pracują w firmie Orange pośpieszyły nam z pomocą w udekorowaniu domu. Wszędzie są akcenty świąteczne i zagościł już nastrój bożonarodzeniowy. Zmiana dekoracji sprawiła wszystkim dużo radości. Bardzo dziękujemy za pomoc.

Przy pakowaniu prezentów

Przy dekorowaniu domu

Rehabilitacja

Stały ruch , ćwiczenia są niezmiernie ważne w utrzymaniu sprawności. Wszyscy podopieczni są mobilizowani do działania.

Na rehabilitacji po rozgrzewce, mobilizacji mięśni i ścięgien- co zapobiega przykurczom, staramy się zachęcać do bardziej aktywnych ćwiczeń :  rowerek , rotor do ćwiczeń obręczy barkowej , chodzenie po schodach i po pochylni. Mniej sprawni pacjenci wstają przy drabinkach i chodzą przy balkoniku lub ambonie w zależności od możliwości.

W przerwach uzupełniamy płyny i kalorie do dalszych działań.

 

Grupa terapeutyczna

Terapia z udziałem zwierząt, czyli tak zwana animaloterapia,pomocnicza forma leczenia znajduje miejsce we współczesnym lecznictwie od lat 60. XX wieku.  Wyniki dotychczasowych badań zwracają uwagę na poprawę stanu psychicznego pacjentów  oraz wiele korzyści psychologicznych wynikających z udziału w zajęciach zooterapeutycznych . Interakcje ze zwierzętami okazują się cenne w przypadku depresji, zaburzeń lękowych, schizofrenii czy procesów otępiennych , mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie osób w wieku podeszłym oraz niosą korzyści dla zdrowia ogólnego.

Pierwsze doniesienia na temat wykorzystania zwierząt w wspomaganiu procesu leczenia pochodzą z Belgii, gdzie hospitalizowani pacjenci zajmowali się ptactwem . Pionierem badań nad wpływem obecności zwierzęcia na przebieg terapii był dziecięcy psychiatra Boris M. Levinson, któremu w gabinecie, towarzyszył labrador retriever o imieniu Jingles. Levinson zaobserwował, że pies pomagał „przełamać pierwsze lody” i ułatwiał kontakt z pacjentem . Od czasu, gdy prekursor zooterapii wykorzystywał swojego psa w sesjach terapeutycznych, minęło pięćdziesiąt lat. W tym czasie podejmowano próby wykorzystania różnych gatunków zwierząt domowych i hodowlanych w kontakcie z pacjentem, rozwinięto między innymi metody dogoterapii (z udziałem psów), felinoterapii (z udziałem kotów), hipoterapii (z udziałem koni), onoterapii (z udziałem osłów) czy delfinoterapii. Coraz szersze wykorzystanie zwierząt w lecznictwie skłaniało do analizy wpływu interakcji chorego ze zwierzęciem na realną zmianę stanu psychicznego lub somatycznego.